اعدام عنایت الله توتازهی در زندان راهدان

سحرگاه روز شنبه ۲۵ اسفند، یک زندانی متهم به “#قتل” در #زندان #زاهدان #اعدام شد. این زندانی صبح روز شنبه جهت اجرای حکم به سلول انفرادی منتقل شده بود.

بیشتر بخوانید

تخریب مسجد اهل سنت جعفر و یک واحد مسکونی در محله کورسر چابهار

نیروهای امنیتی و سپاه با محاصره کردن محله کورسر اقدام به تخریب مسجد جعفر اهل سنت و یک واحد مسکونی شهروند بلوچ نمودند. مسجد جعفر به مدت ۱۵ سال است که در این منطقه قرار دارد و مردم محلی جهت عبادت به این مسجد می رفتند.

بیشتر بخوانید

نامه چاکر شیرانی پدر زندانی سیاسی بلوچ شیراحمد شیرانی به سازمان حقوق بشر

چاکر شیرانی پدر شیر احمد شیرانی زندانی سیاسی بلوچ بعد از گذشت هفتاد روز از قرنطینه شدن پسر خود به اتفاق محمد صابر ملک رئیسی در زندان اردبیل و بی خبری از وضعیت فرزندش برای سازمانها و نهادهای حقوق بشری نامه نوشت.

بیشتر بخوانید

هفتاد و دو روز در قرنطینه؛ گزارشی از آخرین وضعیت محمدصابر ملک رئیسی و شیراحمد شیرانی در زندان اردبیل

محمدصابر ملک رئیسی و شیراحمد شیرانی، دو زندانی سیاسی تبعیدی در زندان اردبیل با گذشت بیش از ۷۰ روز از انتقال تنبیهی به قرنطینه این زندان، کماکان در وضعیت نامشخص و در بی خبری بسر می‌ برند.

بیشتر بخوانید

زخمی شدن جوان بلوچ در تیراندازی بی ضابطه نیروهای سپاه سراوان

دوشنبه ۱۳ اسفند ۹۷ نیروهای سپاه اقدام به تیراندازی بی ضابطه به سمت یک ماشین سایپا حامل گازوئیل نمودند که طارق سپاهی جوان بلوچ رهگذر عادی مورد اصابت ۳ گلوله قرار گرفته است.

بیشتر بخوانید

کشته شدن عبدالستار سپاهی در زیر شکنجه رئیس زندان سراوان

عبدالستار سپاهی فرزند عبدالرحمن زندانی محبوس که به مدت ۲ سال در زندان سراوان به سر می برد بعد از اقدام به خودکشی توسط رئیس زندان سراوان  شکنجه و در نهایت کشته شده  است که رئیس زندان آقای ایرج نوربخش بدلیل کینه شخصی بجای انتقال وی به بیمارستان او را به قرنطینه منتقل و شکنجه کرده است که عبدالستار در زیر شکنجه کشته شده است. 

بیشتر بخوانید

خودکشی یک زندانی بلوچ در زندان سراوان

یک زندانی محبوس در زندان سراوان به دلیل عدم رسیدگی به وضعیت پرونده و بلاتکلیفی طولانی مدت، جمعه شب با بریدن شاهرگ خود دست به خودکشی زد و روز شنبه جان خود را از دست داد.

بیشتر بخوانید

هفتمین کنگره جهانی “مقابله با مجازات اعدام ” در بروکسل ، مقر اتحادیه اروپا

منیره شیرانی، فعال حقوق بشر بلوچستان نیز در  که در کنگره جهانی مبارزه با اعدام حضور داشت، گفت: بسیاری از اقلیت‌های بلوچ پیش از محاکمه، اعدام می‌شوند. شیرانی تاکید کرد :‌ دولت ایران قبول ندارد که همه مردم و اقوام مختلف در ایران از حقوق یکسانی برخوردارند.

بیشتر بخوانید

آمار بازداشت شدگان بلوچ بعد از انفجار خاش

دستگیری جوانان بلوچ بعد از انفجار انتحاری که روز چهارشنبه ۲۴ بهمن ۹۷ در محور خاش به زاهدان در محدوده چاهعلی رخ داده بود و ۲۸ نفر از نیروهای سپاه کشته و ۱۲ تن دیگر به شدت زخمی شدند رو به افزایش است.

بیشتر بخوانید