هانی دادیار فعال حقوق بشر بلوچستان در یازدهمین نشست شورای امنیت حقوق بشر سازمان ملل

هانی دادیار نماینده گروه حقوق بشر بلوچستان در یازدهمین نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل که در رابطه با حقوق ملیت ها و اقلیت ها ۲۸ نوامبر در ژنو سوئیس برگزار شد شرکت نمود.

بیشتر بخوانید

اُمید ستوده نخبه بلوچ در زندان اطلاعات

اُمید ستوده نخبه جوان بلوچ در تابستان سال ۱۳۹۵ توسط اطلاعات ایران دستگیر و در زیر شکنجه بالاجبار در تلویزیون اعتراف کرد و چند ماه پیش در دادگاهی بدون داشتن وکیل مدافع به ۱۵ سال زندان محکوم شد.

بیشتر بخوانید

جزئیاتی جدید در دومین سالگرد مرگ مشکوک عمران دهواری

دو سال پس از مرگ ناگهانی دكتر عمران دھواری شواھد و جزئيات نشان می دھد که دستگاههای امنیتی جمهوری اسلامی تحمل این جوان داغدیدہ و معترض را نداشته و او را به سرنوشت ساير مخالفان دچار كرده اند.

بیشتر بخوانید

زخمی شدن دو برادر بلوچ در تیراندازی ماموران انتظامی خاش

دو برادر بنامهای ایرج و حفیظ الله مرادزهی در تیراندازی ماموران انتظامی خاش در پمپ بنزین مرکز شهر به شدت زخمی و در بخش فوریت های پزشکی بستری شدند که وضعیت جسمانی ایرج بدلیل جراحات وارده وخیم گزارش شده و سریعا جهت مداوا به زاهدان منتقل شده است.

بیشتر بخوانید

کشته شدن امیر جمالی دانشجوی بلوچ بصورت مشکوک توسط افراد ناشناس در تهران

دانشجوی جوان بلوچ بنام امیر جمالی اهل روستای پیر از توابع شهرستان سرباز محصل در دانشگاه تهران بطرز مشکوکی توسط افراد ناشناس با ضربات متعدد چاقو کشته شد. 

بیشتر بخوانید

نگرانی و بی خبری از سرنوشت اقبال ستوان (ایوبی) زندانی سیاسی بلوچ

اقبال ستوان(ايوبى) زندانی سیاسی بلوچ در زندان وکیل آباد مشهد بعد از ماهها زندانی در بدترین شرایط جسمی و روحی قرار دارد که همچنان اتهام و سرنوشت پرونده ایشان هیچ خبری در دسترس نیست.

بیشتر بخوانید

کشته شدن عباس قورچی زاده و راشد نوری زاده توسط دریابانی سیریک

ماموران دریابانی بندرعباس به سمت قایق دو جوان بلوچ شلیک نمودند که در این حادثه عباس قورچی زاده و راشد نوری زاده کشته شدند و جسد راشد تاکنون ناپدید است.

بیشتر بخوانید