نامه سخی ریگی وبلاگ نویس بلوچ از زندان اهواز : نه سال گذشت و من همچنان در زندانم؛

سخی ریگی فعال سیاسی، وبلاگ‌نویس بلوچ و زندانی تبعیدی به زندان اهواز در نهمین سال حبس خود برای نخستین بار، طی ۹ سال اخیر در نامه‌ای به تشریح وضعیت خود پرداخته است، وی در سال ۸۸ با اتهاماتی از جمله «نشر اکاذیب و اقدام علیه امنیت ملی» محکوم به ۲۰ سال حبس شد. این حکم یکی از سنگین‌ترین احکام حبس برای وبلاگ‌نویسان در ایران بود.

Read more

تداوم محرومیت محمد عزیزی از دریافت خدمات پزشکی در زندان زاهدان

محمدجان عزیزی، ۲۱ ساله، زندانی متهم به اقدام علیه امنیت ملی در زندان زاهدان است که در زمان بازداشت به دلیل اصابت گلوله از ناحیه دست دچار جراحت جدی شده است. با گذشت نزدیک به ۶ ماه از زمان دستگیری و مشکلات پزشکی از جمله از کارافتادگی دست، هنوز اقدام کافی برای درمان این زندانی صورت نگرفته است.

Read more

عبدالله قنبرزهی به پنج سال حبس تعزیری محکوم شد

عبدالله قنبرزهی زندانی محبوس در زندان مرکزی زاهدان توسط شعبه اول دادگاه انقلاب این شهر به اتهام «همکاری با گروه‌های ضد نظام» به تحمل ۵ سال حبس تعزیری محکوم شد. قنبرزهی که هم‌اکنون در بند ۳ زندان مرکزی زاهدان نگهداری می‌شود به “اتهام اقدام علیه امنیت ملی از طریق همکاری با گروه های مخالف نظام” ۴ ماه پیش توسط ماموران وزارت اطلاعات بازداشت شده بود.

Read more

تجمع اعتراض‌آمیز تحصیل کردگان قصرقندی علی رغم هشدار ماموران امنیتی

جمعه چهارم اسفند ماه جمعی از تحصیل کردگان قصرقندی با در دست داشتن بنرهایی به تبعیضات موجود در استخدامی های دولتی اعتراض کردند. معترضین نسبت به استخدام نیروهای غیر بومی با نوشتن شعارهایی همچون چرا تبعیض؟؟؟ مگر خون ناظران غیر بومی که استخدام شده اند از خون ما بلوچها رنگین تر است؟؟؟ شعار سر دادند.

Read more

تایید حکم اعدام سه زندانی به اتهام محاربه در دیوان عالی کشور

حکم اعدام سه تن از زندانیان سیاسی محبوس در بند سه زندان مرکزی زاهدان به اتهام “محاربه” توسط دیوان عالی کشور تائید شد.

Read more