تحصیل حق فرزندان بلوچستان می باشد اما نه در جاده های مرگ…

در طول سال تحصیلی در بلوچستان بدلیل کمبود امکانات آموزشی برای دانش آموزان بلوچ شاهد حوداث ناگواری هستیم که منجر به ترک تحصیل و در مواردی مجروح شدن و مرگ دانش آموزان بلوج‌ می شود.

بیشتر بخوانید

تامین حقوق ملت بلوچ

حکومت جمهوری اسلامی ایران در آستانه روز ۲۲ بهمن و سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی قرار دارد و همه ساله در این روزها بنابر سنت سوابق سالهای گذشته دولت و نظام آخوندی تلاش می کنند تا با کشاندن مردم به خیابانها و با تبلیغات گسترده و با شعارهای ضد انسانی و خصمانه خود به نظام غیر مشروع خود ، مشروعیت سیاسی به بخشند.

بیشتر بخوانید

نقدی بر منشور حقوق شهروندی رئیس جمهور ایران حسن روحانی

حسن روحانی رییس جمهوری ایرن،دوشنبه ۲۹آذر/۱۹دسامبر در همایش قانون اساسی و حقوق ملت “منشور حقوق شهروندی “را امضاء و ابلاغ کرده است. بی تردید،تدوین منشور حقوق شهروندی(بشر)،جمع بست همان وعدهایی است که حسن روحانی چهار سال پیش و در جریان کارزار انتخاباتی خود از آن سخن گفته بود.

بیشتر بخوانید

منصور مرادزهی، نویسنده و پژوهشگر : مسؤلان جمهوری اسلامی بیشتر به نیازهای قشر جوان و فرهیختگان توجه کنند .

منصور مرادزهی ، نویسنده ، پژوهشگر ، فعال فرهنگی و اجتماعی از خاش گفت: مسئولان برای برآورده کردن نیازهای قشر جوان، تحصیلکرده، نخبه دانشگاهی و فرهیختگان این منطقه توجه بیشتری کنند. ایشان همچنین اظهار داشت: اقشار مختلف جامعه خاش نیازمند حمایت و توجه دولت هستند تا بتوانند توانمندی های خود را به جامعه عرضه کنند.

بیشتر بخوانید

توسعه بندر چابهار یا سیاست تبدیل بافت جمعیتی استان سیستان و بلوچستان

با تکاپوی اخیر مسولان نظام برای ایجاد زیر ساختهای جدید و طرح توسعه بندر چابهار و نشست گروه آئورا در منطقه آزاد چابهار ، همچنان که از سخنان آخوندی وزیر راه و ترابری به نظر می آید ، سیاست مسولین نظام ، تغییر بافت جمیعتی در بلوچستان و تشویق غیر بلوچها جهت سکونت در شهرهای بلوچ نشین می باشد.

بیشتر بخوانید