پس از مراجعه بازرسان؛ تهدید و قطع تلفن بند زندانیان سیاسی زندان زاهدان به دلیل بیان مشکلات

زندان مرکزی زاهدان از سومدیریت، فقر امکانات، و وجود رفتارهای سلیقه ای مسئولان آن رنج می برد.

Read more

مرگ آرام ملوانان بلوچ اسیر در سومالی و سکوت دولتمردان ایران/ مسعود رئیسی

بیش تر از بیست و شش ماه از گروگان بودن بیست و یک صیاد بلوچ اهل استان سیستان و بلوچستان که از سواحل دریای بلوچستان (مکران) برای صید ماهی، راهی دریا شده و از سوی دزدان دریایی ربوده شده بودند، در میان سکوت دولت و رسانه های داخل ایران می‌ گذرد.

Read more

عبدالکریم شه بخش، چوپان بلوچی که به پانزده سال زندان محکوم شده است.

وضعیت جسمانی عبدالکریم شه بخش، زندانی سیاسی ۵۵ ساله بلوچ که از بیماری هایی همچون «آسم، تورم و زخم ریه» رنج می برد؛ نگران کننده است.

Read more

ادامه ی دستگیری های غیرقانونی جوانان بلوچ توسط نیروهای امنیتی ایران

دستگیری های بی ضابطه و غیرقانونی جوانان بلوچ توسط حاکمیت جمهوری اسلامی ایران، بسیاری از فعالان حقوق بشری بلوچ را نگران کرده و خواستار پایان دادن به نقض حقوق بشر ملت در بلوچستان میباشند.

Read more

برگزاری کنفرانس با همکاری UNPO در آمریکا : گرفتاری های مردم بلوچ و نقض حقوق بشر, توسط اعضاء کنگره آمريکا مورد توجه و بحث قرار گرفت. علاقمندی ایالات متحده در خصوص موضوعات بلوچستان

دراین کنفرانس ناصر بلیده ای با سمت ریاست سازمان “یو ان پی او”؛ سناتور پاول استرائوس از ناحیه کلمبیا, تی کوماراز”عفو بین الملل آمریکا”, باب دیتز از” کمیته حفاظت از خبرنگاران”, ملک سراج اکبر ازخبرگزاری” بلوچ حال”, وحید بلوچ از “اتحادیه بین المللی بلوچ”, مایکل هیوز خبرنگار و پائولو کاساکا از “انجمن دموکراتیک جنوب آسیا” حضور داشتند.

Read more

گزارش کشته شدن ۷ نفر بیگناه توسط نیروهای انتظامی در بلوچستان در طول یک هفته

بر اساس گزارشهای دریافتی و خبرهای رسیده ، متاسفانه این بار نیز کما فی السابق ماشین کشتار نیروی های نظامی ، انتظامی و امنیتی استان سیستان و بلوچستان در جنایتی هولناک در طول یک هفته گذشته ۷ نفر از مردم بلوچ را بدون هیچ دلیل ، مدرک و یا حکم قضایی با شلیک تیر مستقیم کشتند .

Read more