پرونده تجاوزها در ایرانشهر؛ بیانیه بیش از یکصد فعال مدنی در حمایت از عبدالله بزرگ زاده و سایر قربانیان

بیش از یکصد فعال مدنی و مدافع حقوق بشر شناخته شده با انتشار بیانیه ای این رفتار دستگاه امنیتی را محکوم کرده و “خواهان آزادی فوری عبدالله بزرگزاده، شناسایی و مجازات متجاوزین به زنان و دختران و حمایت از قربانیان تجاوز در این منطقه” شدند.

بیشتر بخوانید

امام جمعه ایرانشهر؛ ۴۱ مورد تجاوز در چند وقت اخیر در این شهر رخ داده است

مولوی محمد طیب، امام جمعه ایرانشهر در سخنرانی عید فطر این شهر پرده از وجود یک باند تجاوزکار پرداخت.

بیشتر بخوانید

گروگان گرفتن فضیله بلوچ بهمراه دختر ۴ ساله و بستگانش توسط ارتش پاکستان

ارتش پاکستان در عملی غیر انسانی و ضد اخلاقی خانم فضیله بلوچ همسر و کودک خردسال دکتر الله نظر بلوچ بهمراه بستگانش را به اسارت گرفته و به مکان نامعلومی منتقل کرده است. گروه حقوق بشر بلوچستان این عمل غیر انسانی را به شدت محکوم می نماید.

بیشتر بخوانید

انتخاب سارا امیری دانشمند جوان بلوچ بعنوان وزیر علوم پیشرفته امارات

سارا امیری دختر دانشمند بلوچ ، مهندس برنامه نویسی کامپیوتر با قابلیت علمی فراوان بعنوان جوان ترین عضو کابینه دولت امارات جهت اکتشافات فضايی بعنوان وزیر علوم پیشرفته امارات متحده عربی انتخاب شد. ایشان دختری با پشتکار و موفق است که توانسته با توانائی های علمی خود به این سمت عالی در کشور امارات برسد.

بیشتر بخوانید

زن بی شناسنامه بلوچ و زندگی در کپر

وضعیت زندگی زن فقیر بلوچی که در رودبار کرمان زندگی می کند و بدون شناسنامه است. وضعیت زندگی این پیرزن به قدری اسفناک است که تصاویر خود گویای همه چیز است. از تعداد زنان و کودکان بی سرپرست و بدون شناسنامه آمار دقیقی در دست نیست ولی مشخصا رقم بالایی از زنان بلوچ در چنین شرایط سختی زندگی می گذرانند که حکومت ایران برنامه ای جهت سازماندهی و بهبود شرایط این قشر آسیب پذیر جامعه ندارد.

بیشتر بخوانید

دکتر سیاری: مرگ و میر مادر و کودک در سیستان و بلوچستان بیشتر از سایر استانها است.

دکتر سیاری معاون بهداشت وزیر بهداشت در همایش علوم سلامت باروری و تولید مثل گفت: مرگ و میر مادر و کودک در سیستان و بلوچستان بیشتر از سایر استان های ایران است.

بیشتر بخوانید