گروگان گرفتن فضیله بلوچ بهمراه دختر ۴ ساله و بستگانش توسط ارتش پاکستان

ارتش پاکستان در عملی غیر انسانی و ضد اخلاقی خانم فضیله بلوچ همسر و کودک خردسال دکتر الله نظر بلوچ بهمراه بستگانش را به اسارت گرفته و به مکان نامعلومی منتقل کرده است. گروه حقوق بشر بلوچستان این عمل غیر انسانی را به شدت محکوم می نماید.

Read more

تحصیل حق فرزندان بلوچستان می باشد اما نه در جاده های مرگ…

در طول سال تحصیلی در بلوچستان بدلیل کمبود امکانات آموزشی برای دانش آموزان بلوچ شاهد حوداث ناگواری هستیم که منجر به ترک تحصیل و در مواردی مجروح شدن و مرگ دانش آموزان بلوج‌ می شود.

Read more

دانش آموزان دختر بلوچ در حادثه رانندگی جان خود را از دست دادند.

۱۵ اسفند در حادثه ای دلخراش در مسیر روستای آپدوم از توابع بخش لاشار نیکشهر ، ۴ دانش آموز دختر بلوچ با تصادف یک پیکان وانت باری با کامیون متاسفانه جان خود را از دست دادند و یکی از آنها به شدت مجروع شده است.

Read more

مرگ یک دانش آموز و دو زخمی بر اثر ریزش دیوار مدرسه در روستای بجار از توابع دشتیاری، چابهار

بر اثر ریزش دیوار مدرسه ی روستای بجار از توابع دشتیاری شهرستان چابهار یک دانش آموز بلوچ ۵ ساله کشته و دو کودک دیگر به شدت زخمی شده اند.

Read more

سیستان و بلوچستان دارای بیشترین مدارس کپری ، خشت و گلی و سازه های نامقاوم در ایران است

استان سیستان و بلوچستان دارای بیشترین مدارس خشت و گلی است که از نظر فضای آموزشی و امکانات تحصیلی این استان نیازمند ۶ هزار کلاس درس جدید می باشد.

Read more

فاطمه خوشادی دانش نخبه بلوچ ، دارای استعدادی بی نظیر و بدون امکانات آموزشی

فاطمه خوشاده دانش نخبه بلوچ کلاس پنجم بدون هیچ امکانات آموزشی و تحصیلی مناسب ، دارای استعداد بی نظیری است که با استعداد، هوش و ذکاوت خود مدیر کل آموزش و پرورش استان سیستان و بلوچستان را به تعجب وا داشت.

Read more

حکومت ایران برای بچه های مظلوم بلوچستان چه کرده است؟!

در طول بیش از ۵۰ سال حکومت پهلوی و ۳۷ سال حکومت جمهوری اسلامی ظلم های زیادی بر مردم بلوچ روا داشته شده است. ظلم هایی که بیشترین آسیب را بر مردم خوب سیستان و بلوچستان وارد کرده است.

Read more