مرگ یک دانش آموز و دو زخمی بر اثر ریزش دیوار مدرسه در روستای بجار از توابع دشتیاری، چابهار

مدیر کل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس سیستان وبلوچستان گفت: بر اثر ریزش دیوار مدرسه ای در روستای بجار شهرستان چابهار یک کودک پنج ساله جان خود را از دست داد.

به نقل از ایسنا،علیرضا راشکی مدیر کل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس استان اظهار کرد: این مدرسه یکی از مدارس قدیمی و بدون حصار این شهرستان بوده که به کمک مردم دیوار و دری برای حفاظت از آن ساخته شده است.

وی ادامه داد: روز حادثه در مدرسه هنگام بازی بچه ها از دیوار جدا و به همراه پایه دیوار فرو می ریزد که در این حادثه  یک کودک پنج ساله فوت و دو نفر دیگر زخمی می شوند.

وی با اشاره بر اینکه دو هزار و ۶۰۰ سقف کلاس نا ایمن در سیستان و بلوچستان وجود دارد تصریح کرد: سالیانه حدود ۵۰۰ تا ۶۰۰ کلاس درس در استان ساخته می شود و تا زمانیکه تمام مدارس نوسازی نشوند دانش آموزان از این حوادث ایمن نخواهند شد.

مدیر کل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس با بیان اینکه در حال حاضر یک میلیون و ۳۰۰ هزار متر مربع با فضای متوسط کشوری که پنج و ۳۴ صدم به ازای هر دانش آموز است فاصله داریم، گفت: پیش بینی می شود در طول برنامه ششم توسعه، فضاهای آموزشی استان به سرانه آموزشی کشور نزدیک شود.