دانش آموزان دختر بلوچ در حادثه رانندگی جان خود را از دست دادند.

۱۵ اسفند در حادثه ای دلخراش در مسیر روستای آپدوم از توابع بخش لاشار نیکشهر ، ۴ دانش آموز دختر بلوچ با تصادف یک پیکان وانت باری با کامیون  متاسفانه جان خود را از دست دادند و یکی از آنها به شدت مجروع شده است.

به گزارش گروه حقوق بشر بلوچستان صبح روز یکشنبه ۱۵ اسفندماه ۱۳۹۵ یک وانت باری که بعنوان سرویس مدارس جهت جابجائی دانش آموزان در روستای آپدوم در نظر گرفته شده بود در یک حادثه دلخراش با کامیون تصادف کرد که در این حادثه ۳ دانش آموز دختر بلوچ در جا جان دادند و یکی از آنها در راه انتقال به بیمارستان جان سپرد. دانش آموز دختر دیگری که به شدت مجروع شده بود به بیمارستان انتقال یافت.

بعلت عدم نبود امکانات آموزشی مناسب در روستاهای بلوچستان و وسایل ایاب و ذهاب جهت رفتن به مدرسه متاسفانه دانش آموزان بلوچ مجبور هستند برای حاضر شدن در کلاس درس هر روزه راههای طولانی را طی نموده تا به مدرسه برسند.

مسؤلان آموزش پرورش بجای تدارک سرویس مناسب از وانت های باری جهت انتقال و جابجایی دانش آموزان استفاده می کنند و دانش آموزان  مجبور هستند چه در سرما و چه در گرما پشت این وانت ها نشسته و به مدرسه بروند و گاها شاهد صحنه های خطرناک تصادفی هستیم که اینچنین این فرزندان را در راه مدرسه پرپر می کند.

اسامی دانش آموزان فوت شده :

۱- سعیده امیری جوان

۲- زهرا امیری جوان

۳- زبیده امیری جوان

۴- فاطمه بلوچ لاشاری

دانش آموز مجروح شده:

۱-  زهرا امیری رجاء