اجرای حکم اعدام “زرخاتون مزارزهی” در زندان کرمان

سحرگاه امروز چهارشنبه ٢۴ آبان ماه ۱۴۰۲، حکم اعدام خانم “زرخاتون مزارزهی” که دو روز پیش به قرنطینه زندان کرمان منتقل شده بود، در این زندان به اجرا درآمد.

مسئولان قضایی و زندان شهاب کرمان روز سه‌شنبه ۲۳ آبان ماه ۱۴۰۲، حوالی ساعت ۲ بعد از ظهر به خانواده زرخاتون مزارزهی که در سلول انفرادی منتظر اجرای حکم بود، اجازه انجام آخرین دیدار و ملاقات با وی را داده بودند.

خانواده زرخاتون شامگاه روز گذشته در حالی که هزینه سفر را نداشته و در این مدت همه دارایی خود را صرف هزینه وکیل و آزادی وی کرده بودند، بدلیل نداشتن هزینه سفر گوشواره های طلای نوه ایشان را به فروش رسانده و با پول فروش آنها خود را به کرمان رسانده بودند که مسئولان زندان کرمان، اجازه ملاقات به سه تن از اعضای خانواده ایشان «دختر، برادر و خواهر» وی داده‌ بودند.

«زرخاتون مزارزهی» متولد ۱۳۵۶، فرزند سابق، اهل سراوان و ساکن شهرستان خاش، متاهل دارای یک دختر و سرپرست خانواده عنوان شده و همسر ایشان نیز پیش از این فوت شده است.

خانم مزارزهی در ۹ دی ماه ۱۳۹۶ در ایست بازرسی «قلعه زنگی» راین استان کرمان در حالی که قصد عزیمت به شیراز با اتوبوس را داشته، توسط نیروهای نظامی بازداشت شده بود.

گفتنی است که خانم مزارزهی در اظهارات خود در دادگاه عنوان کرده مواد کشف شده در اتوبوس متعلق به ایشان نبوده اما دادگاه بدون توجه به دفاعیاتش، وی را به اعدام محکوم کرده است.

لازم به ذکر است که با توجه به عدم تمکن مالی برای گرفتن وکیل مجرب و دفاع موثر از ادعای بی گناهی خود نهایتا در چهارشنبه ۲۴ بهمن ماه ۱۴۰۰، محکوم به اعدام از شعبه اول دادگاه انقلاب کرمان شده است.

دکمه بازگشت به بالا