بی‌خبری از وضعیت یک شهروند بلوچ بازداشت شده توسط نیروهای امنیتی در راسک با گذشت چهل روز

به گزارش گروه حقوق بشر بلوچستان امروز یک شنبه ۳۰ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳، یک شهروند بلوچ که شامگاه روز دوشنبه ۲۰ فروردین ماه توسط نیروهای لباس شخصی اداره اطلاعات در شهر راسک بدون ارائه حکم قضایی بازداشت کرده بودند، با گذشت بیش از چهل روز همچنان از وضعیت و مکان نگهداری وی اطلاعی در دست نیست.

هویت این شهروند، “عمر درستاران”، ۲۵ ساله، فرزند عبدالقادر، مجرد و از طلاب مدرسه دینی شهر پیشین، اهل روستای چراغان از توابع شهرستان راسک عنوان شده است.

بر اساس این گزارش، نیروهای امنیتی لباس شخصی اداره اطلاعات شهرستان راسک عمر را پس از نماز عشاء در سطح شهر بدون توضیح و ارائه حکم قضایی بازداشت کرده‌اند.

گفته می‌شود که با پیگیری‌های خانواده و بستگان این شهروند، هیچگونه پاسخی از سوی مسئولین نسبت به محل نگهداری و علت بازداشت وی دریافت نشده و این امر باعث نگرانی شدید خانواده‌ او از وضعیت سلامت شده است.

گفتنی است که عمر درستاران یکی از طلاب سابق مدرسه قاسمی شهر راسک و از شاگران مولوی عبدالغفار نقشبندی بوده که از چندی پیش در مدرسه دینی شهر پیشن ادامه تحصیل می‌دهد.

لازم به ذکر است که در ٢٣ فروردين ماه ۱۴۰۳، برخی از رسانه‌های حکومتی با انتشار اشتباه عکس “عمر دستاران” و خبر بازداشت یک شهروند بدلیل “خندیدن به نیروهای نظامی” پس از حمله جیش العدل به چند خودروی نیروهای نظامی در شهرستان سب سوران را داده بودند در حالی که عمر سه روز قبل از این حادثه بازداشت شده بود.

دکمه بازگشت به بالا