خطر صدور احکام سنگین برای سه شهروند بلوچ بازداشت شده پیرامون اعتراضات زاهدان

به گزارش گروه حقوق بشر بلوچستان، سه شهروند بلوچ که در رابطه با اعتراضات در زاهدان  توسط نیروهای اداره اطلاعات بازداشت شده‌اند، همچنان تحت شکنجه و در معرض خطر صدور احکام سنگین قرار دارند.

هویت این سه شهروند بلوچ ؛

“محمد رضا نارویی” (شیرانی) معروف به محمد علی فرزند محمد امین متولد ۱۳۵۳، متاهل دارای ۸ فرزند شغل کشاورز اهل زابل و ساکن زاهدان

“اسماعیل شه بخش”، ۴۱ ساله فرزند مجید متاهل دارای ۵ فرزند شغل کارگر و ساکن روستای قطارخنجک زاهدان

«روح الله کهرازهی» ۲۱ ساله فرزند عبدالله متاهل ساکن زاهدان عنوان شده است.

به گزارش حال وش به نقل از یک منبع مطلع، محمدرضا هیچ جرمی مرتکب نشده و بیگناه است و نیروهای امنیتی به خاطر فرزندش آرش که عنوان کرده اند “لیدر اعتراضات” بوده و در اعتراضات زاهدان حضور فعال داشته وی را در ۱۵ آبان ۱۴۰۱، بازداشت کرده‌اند تا پسرش خود را تحویل نیروهای امنیتی بدهد.

این منبع افزوده است: اسماعیل و روح الله بخاطر اینکه با آرش نسبت فامیلی و دوستی داشتند و آرش یک شب در منزل اسماعیل در روستای قطارخنجک از توابع زاهدان مهمان بوده آنان را در ۱۷ آبان ۱۴۰۱، بازداشت کردند.

بر اساس این گزارش، محمد رضا، اسماعیل و روح الله در بازداشتگاه اطلاعات به شدت تحت شکنجه قرار گرفته و دارند و اعترافات اجباری از آنان گرفته اند و اتهام ارتباط داشتن با موضوع کشته شدن سجاد شهرکی روحانی بسیجی که در ۱۲ آبان ۱۴۰۱، در زاهدان، کشته شد را تحت شکنجه های شدید به آنها وارد کرده اند.

گفتنی است هر سه این شهروندان تا لحظه تنظیم گزارش در بازداشتگاه اطلاعات زاهدان تحت شکنجه های شدیدی قرار دارند.

دکمه بازگشت به بالا