معین الدین سعیدی: بلوچستان در کنار اقیانوس قرار دارد اما همیشه تشنه است

سوء مدیریت منابع طبیعی دلیل اصلی بحران های محیط زیستی در بلوچستان است.

گروه حقوق بشر بلوچستان / معین‌الدین سعیدی عضو مجلس ایران با اشاره به «فاجعه کم‌آبی» در استان سیستان و بلوچستان ، بر لزوم رسیدگی وزرات نیرو به رفع مشکل کمبود آب شرب در این استان به‌ویژه در مناطق جنوبی استان تاکید کرد.

وی اظهار داشت: «ابرچالش بی‌آبی در کشور معضل تلخی است که استان‌های جنوبی بیش از باقی استان‌های کشور با آن دست به گریبان هستند.»

سعیدی گفت: «با اینکه سیستان و بلوچستان در کنار اقیانوس قرار دارد، اما همیشه تشنه است. اگر ما در خوزستان با بحران بی‌آبی مواجه هستیم، در سیستان و بلوچستان با فاجعه کم‌آبی و خشکسالی روبرو شده‌ایم.»

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس ایران یادآور شد: «در جلساتی که با وزرای پیشنهادی داشتیم موضوع آب در سرفصل مشکلات پیگیری اینجانب عنوان شد. در سفر رئیس جمهور به سیستان و بلوچستان نیز موضوع آب به‌عنوان مهمترین مسئله مطرح و مقرر گردید سدهایی که ایجاد شده‌اند مجهز به شبکه پایین دست سد شوند.»

عضو فراکسیون محیط زیست مجلس یازدهم اظهار کرد: «طبق وعده وزیر نیرو دسترسی به آب شرب در استان محروم سیستان و بلوچستان ظرف یک سال آینده امکان‌پذیر خواهد بود. امیدوارم این قول آقای وزیر زودتر عملیاتی و صدای پای آب در این استان محروم کشور شنیده شود.»

دکمه بازگشت به بالا