کشته شدن یک شهروند بلوچ به دلیل تیراندازی غیرقانونی نیروهای نظامی در مهرستان

به گزارش گروه حقوق بشر بلوچستان، در شامگاه روز شنبه ۱۲ خرداد ماه ۱۴۰۳، در پی تعقیب و گریز یک خودروی سواری پژو پارس توسط نیروهای انتظامی شهرستان مهرستان در روستای کهن ملا، یک شهروند بلوچ با تیراندازی مستقیم و بدون ضابطه نیروهای نظامی جان باخت.

هویت این شهروند بلوچ “پرویز پرکی”، ۲۶ ساله، فرزند عبدالملک، متاهل و اهل روستای کورناهوت واقع در بخش هیدوچ از توابع شهرستان سیب و سوران اعلام شده است.

بر اساس گزارش‌ها، شامگاه روز شنبه پرویز از مهرستان با خودروی پژو پارس خود خارج شده و توسط دو خودروی نیروهای انتظامی مورد تعقیب قرار گرفته و پس از طی مسافتی در روستای کهن ملا با شلیک نیروهای نظامی به شدت مجروح شده و جان خود را از دست داده است.

لازم به ذکر است که پس از کشته شدن این شهروند، نیروهای نظامی جسد وی را به سراوان منتقل کرده و روز یکشنبه ۱۳ خرداد ماه، خانواده و بستگان پیکر او را تحویل گرفته‌اند.

بر اساس گزارش‌های جمع‌آوری شده در سال ۲۰۲۳، تیراندازی‌های مستقیم نیروهای نظامی باعث کشته و زخمی شدن دست‌کم ۱۲۰ شهروند بلوچ شده است. از این تعداد، ۸۰ نفر جان خود را از دست داده و ۴۰ نفر نیز زخمی شده‌اند که در میان این افراد ۹ کودک و ۳ زن وجود دارند.

دکمه بازگشت به بالا