دو دختر بچه ۹ ساله در رودخانه سرباز غرق شدند

روز چهارشنبه ۲۲ خرداد ۹۸ دو کودک ۹ ساله به نام های#سمانه_درویش_زهی فرزند عبدالخالق و#کوثر_درویش_زهی فرزند هیبت در بخش سرکور روستای سُهتناگ در رودخانه نزدیک محل زندگی خود غرق شدند.

بیشتر بخوانید

غرق شدن دو کودک بلوچ در زیارتجاه سرباز

دو دختر بچه به نام های زهرا بلوچی راد ۸ ساله اهل زیارجاه و فاطمه الزهرا بلوچی ماه ۱۳ ساله اهل راسک شهرستان سرباز،در هوتگی (برکه ی منصوعی)که گویا برای ذخیره سازی و رفع مشکل آب در زیارجاه حفر شده بود دچار خفگی و مرگ شدند.

بیشتر بخوانید

سه کشته در اثر برخورد دو خودرو حمل سوخت

روز چهارشنبه ۲۲ خرداد در اثر برخورد دو خودرو #سوخت_بر با یکدیگر در مسیر ایرفشان به سد شهری کور از توابع شهرستان سرباز جان سه نفر از سرنشینان دو خودرو در پی این حادثه گرفته شد.

بیشتر بخوانید

فوت میلاد شنبه زهی سوختبر جوان بلوچ ۲۰ روز بعد از کُما

میلاد شنبه زهی فرزند برکت اهل شهرستان سیب و سوران روستای پسکوه جوان سوختبری که ۲۰ روز پیش در اثر تعقیب و گریز ماموران انتظامی خودروی وی واژگون و به کما رفته بود در تاریخ ۲۲ خرداد ۹۸ فوت نمود.

بیشتر بخوانید

دو جوان بلوچ دیگر قربانی فقر تحمیلی و بیکاری در بلوچستان

آرش رشیدی فرزند خدابخش ۱۷ ساله و قادر رشیدی فرزند عبدالرحمن ۲۳ساله روز جمعه ۱۶ خرداد در مسیر جاده کاسکین شهر پهره(ایرانشهر) در آتش فقر خاکستر شدند.

بیشتر بخوانید

زخمی شدن شهروند بلوچ در تیراندازی ماموران

روز جمعه ۱۷ خرداد ۹۸ ماموران سپاه پاسداران یک شهروند بلوچ بنام اسحاق رسولیزاده اهل کزور سرباز را مورد هدف مستقیم گلوله قرار دادند. در اثر این تیراندازی نامبرده از ناحیه پا به شدت مجروح شده و به بخش فوریت های پزشکی منتقل شد.

بیشتر بخوانید

بازداشت یک شهروند زاهدانی توسط ماموران امنیتی

میثم اسماعیل زهی” فرزند کمال یک شهروند زاهدانی چند روز پس از تجمع اعتراضی مسالمت آمیز در مقابل فرمانداری زاهدان توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکانی نامعلوم منتقل شد.

بیشتر بخوانید

بازداشت خالد آبرون جوان بلوچ چابهاری توسط نهادهای امنیتی

یک جوان بلوچ بنام خالد آبرون ۳۴ ساله شهروند چابهار توسط ماموران امنیتی بازداشت و به مکان نا معلومی منتقل شده است که خانواده از محل نگهداری ایشان بی خبر هستند.

بیشتر بخوانید

۳ دانش آموز دختر خردسال بلوچ در هوتگ(گودال آب برای آشامیدن) در دشتیاری از توابع چابهار غرق شدند.

۳ دانش آموز دختر بلوچ به نام‌های منیره خدمتی،مریم خدمتی فرزند واحد و یسرا دلشب فرزند ناصر از روستای کموبازار یا ولی محمدبازار که برای برداشت آب به داخل هوتک افتاده بودند روز چهارشنبه ۸ خرداد غرق شدند.

بیشتر بخوانید

کشته شدن اکبر شیخ حسینی سوخت بر جوان بلوچ در تیراندازی مستقیم نیروهای انتظامی پسکوه سراوان

روز دوشنبه ۶ خرداد ماموران انتظامی در محدوده پسکوه سراوان به سمت یک سوخت بر بلوچ بنام اکبر شیخ حسینی شلیک کردند که در اثر آن راننده خودرو با اصابت گلوله و جداحات شدید بدلیل خونریزی کشته شد.

بیشتر بخوانید