کشته شدن عباس اله وردی دانشجوی سوختبر بلوچ در مسیر شستون به کوهک

روز چهارشنبه ۱۹ تیرماه ۹۸ عباس اله وردی جوان دانشجوی ممتاز بلوچ که بدلیل فقر ، مشکلات اقتصادی و معیشتی مجبور به سوختبری شده بود به علت ناهموار بودن مسیر جاده سراوان به کوهک و منحرف شدن خودرویش جان خود را از دست داد.

بیشتر بخوانید

ده سال عمر یک جوان بلوچ را برای “هیچ” گرفتند

بدون تردید حکومتی که اصولش برخاسته از یک ایدئولوژی خاص است و بویی از دموکراسی و آزادی_بیان نبرده، نمی تواند تضمین کننده حقوق اولیه شهروندانش باشد. سران رژیم دیکتاتوری_مذهبی در ایران به راحتی هرچه تمام تر زندگی و جان شهروندان ایران، علی الخصوص #ملیت_های_تحت_ستم را نابود می کنند ولی فرزندان خود را برای زندگی بهتر به دنیای غرب می فرستند و آنها را با بهترین امکانات حمایت می کنند.

بیشتر بخوانید

سخی ریگی زندانی سیاسی بلوچ از زندان آزاد شد

سخی ریگی زندانی سیاسی بلوچ پس از تحمل ۱۰ سال حبس در تبعید از زندان اهواز آزاد شد. سخی ریگی وبلاگ نویس بلوچ در ۲۸ خرداد ۱۳۸۸ بازداشت شد و با اتهاماتی از جمله «نشر اکاذیب» و «اقدام علیه امنیت ملی» در دادگاهی که جزئیات آن هرگز اعلام نشد در ابتدا به ۲۰ سال حبس در تبعید محکوم شد ولی در پی اعتراض بعدا حکم وی به ۱۰ سال زندان و تبعید تقلیل یافت. وی روز شنبه ۱۵ تیر از زندان اهواز آزاد شد.

بیشتر بخوانید

حبيب الله سربازى مدير سهاب توسط وزارت اطلاعات جمهورى اسلامى ايران ربوده شد

حبیب الله سربازی فعال حقوق بشر بلوچ و مدیر سازمان سهاب و کمپین فعالین بلوچ شب روز دوشنبه ۳ تیر ۹۸ بطور مشکوکی از خانه خود در ترکیه ربوده شده و تاکنون هیچ اخباری از وی در دسترس نیست. گروه حقوق بشر بلوچستان از تمامی فعالین حقوق بشر بلوچ چه در داخل و خارج از ایران می خواهد تا با حفظ رعایت مسائل امنیتی ما را در اخبار رسانی صحیح و نشر این خبر در سوشیال مدیا کمک نمایند.

بیشتر بخوانید

دو دختر بچه ۹ ساله در رودخانه سرباز غرق شدند

روز چهارشنبه ۲۲ خرداد ۹۸ دو کودک ۹ ساله به نام های#سمانه_درویش_زهی فرزند عبدالخالق و#کوثر_درویش_زهی فرزند هیبت در بخش سرکور روستای سُهتناگ در رودخانه نزدیک محل زندگی خود غرق شدند.

بیشتر بخوانید

غرق شدن دو کودک بلوچ در زیارتجاه سرباز

دو دختر بچه به نام های زهرا بلوچی راد ۸ ساله اهل زیارجاه و فاطمه الزهرا بلوچی ماه ۱۳ ساله اهل راسک شهرستان سرباز،در هوتگی (برکه ی منصوعی)که گویا برای ذخیره سازی و رفع مشکل آب در زیارجاه حفر شده بود دچار خفگی و مرگ شدند.

بیشتر بخوانید

سه کشته در اثر برخورد دو خودرو حمل سوخت

روز چهارشنبه ۲۲ خرداد در اثر برخورد دو خودرو #سوخت_بر با یکدیگر در مسیر ایرفشان به سد شهری کور از توابع شهرستان سرباز جان سه نفر از سرنشینان دو خودرو در پی این حادثه گرفته شد.

بیشتر بخوانید

فوت میلاد شنبه زهی سوختبر جوان بلوچ ۲۰ روز بعد از کُما

میلاد شنبه زهی فرزند برکت اهل شهرستان سیب و سوران روستای پسکوه جوان سوختبری که ۲۰ روز پیش در اثر تعقیب و گریز ماموران انتظامی خودروی وی واژگون و به کما رفته بود در تاریخ ۲۲ خرداد ۹۸ فوت نمود.

بیشتر بخوانید

دو جوان بلوچ دیگر قربانی فقر تحمیلی و بیکاری در بلوچستان

آرش رشیدی فرزند خدابخش ۱۷ ساله و قادر رشیدی فرزند عبدالرحمن ۲۳ساله روز جمعه ۱۶ خرداد در مسیر جاده کاسکین شهر پهره(ایرانشهر) در آتش فقر خاکستر شدند.

بیشتر بخوانید