اقدام فوری ، مهداد(شاهو) ملاحی در خطر اعدام

مهداد (شاهو) ملاحی، شهروند بلوچ ، با تایید حکم اعدام‌ ایشان توسط دیوان عالی کشور در مهرماه ۱۳۹۸، به اتهام قتل عمد، در خطر اعدام قرار دارد. آقای ملاحی، متاهل، دارای فرزند و اهل کرگان استان هرمزگان می باشد.

بیشتر بخوانید

تیراندازی ماموران/ ۷۵ کشته و زخمی در ۶ ماه نخست ۱۳۹۸ در بلوچستان

در شش ماه نخست سال ۱۳۹۸ ، در اثر اقدامات خارج از ضابطه ماموران مسلح در سیستان و بلوچستان دستکم ۷۵ نفر کشته و زخمی شدند، که از این تعداد ۲۵ نفر مهاجر افغانستانی بر اثر واژگونی خودرو، ناشی از تعقیب و گریز و شلیک ماموران کشته و زخمی شدند، و ۵۰ نفر دیگر از شهروندان بلوچ هستند که در اثر شلیک ماموران کشته و زخمی شدند.

بیشتر بخوانید

خطر نابینایی محمدعثمان دامنی در بازداشتگاه وزارت اطلاعات

محمد عثمان دامنی فرزند مولوی محمد ابراهیم که ۳ هفته پیش جهت مداوای چشم خود به زاهدان رفته بود بدون اعلام اتهام توسط ماموران وزارت اطلاعات زاهدان بازداشت شده است و در خطر نابینایی قرار دارد.

بیشتر بخوانید

اعدام دو زندانی بلوچ در زندان کرمان

دو زندانی بلوچ بنامهای عبدالحکیم شه بخش و اسدالله علیزهی محکوم به اعدام که روز شنبه به قرنطینه زندان کرمان منتقل شده بودند امروز یکشنبه ۱۴ مهرماه اعدام شدند.

بیشتر بخوانید

شرکت هانی دادیار نماینده گروه حقوق بشر بلوچستان در کنفرانس آموزش زبان مادری در ژنو سوئیس

روز سه شنبه نهم مهرماه برابر با اول اکتبر ۲۰۱۹ ، کنفرانسی تحت عنوان آموزش به زبان مادری در مقر سازمان ملل در ژنو برگزار شد که اساتید برجسته دانشگاهی از سوئیس و سازمانهای حقوق بشری مختلف از ملیت های ساکن ایران در آن حضور داشتند که هانی دادیار نماینده گروه حقوق بشر بلوچستان  نیز شرکت نمودند.

بیشتر بخوانید