نامه محمد صابر ملکرئیسی به رئیس قوه قضائیه

محمد صابر ملکرئیسی از زندانیان سیاسی بلوچ که یازدهمین سال حبس در تبعید را می گذراند در نامه به ابراهیم رئیسی خواستار رسیدگی به وضعیت خود شده است.

بیشتر بخوانید

ناپدید شدن ساجد حسین فعال حقوق بشر بلوچستان در سوئد

ساجد حسین بلوچ روزنامه نگار و فعال حقوق بشر از بلوچستان شرقی دوشنبه دوم مارس ۲۰۲۰ از استکهلم سوئد به مقصد شهر اوپسالا به منظور تحویل گرفتن کلیدهای خانه‌ی جدید و انجام امورات مربوط به اسکان خود در آن شهر خارج شده و تاکنون از سرنوشت وی هیچ اطلاعی در دست نیست.

بیشتر بخوانید

یک زندانی در زندان زاهدان اعدام شد

بامداد روز چهارشنبه ۱۳ آذرماه، یک زندانی که پیشتر از بابت اتهام “قتل” به اعدام محکوم شده بود، در زندان زاهدان اعدام شد. این زندانی روز دوشنبه ۱۱ آذرماه جهت اجرای حکم به یکی از سلول های انفرادی این زندان منتقل شده بود.

بیشتر بخوانید

بیانیه مشترک ۴۶ سازمان جامعه مدنی و حقوق بشر ایرانی و بین المللی در محکومیت سرکوب اعتراضات اخیر ایران

۴۶ سازمان جامعه مدنی و حقوق بشر ایرانی و بین المللی در دفاع از آزادی تجمعات مسالمت آمیز و محکومیت خشونت بیرحمانه حکومت علیه شرکت کنندگان در اعتراضات اخیر به صورت مشترک بیانیه ای منتشر کردند.

بیشتر بخوانید

زخمی شدن شهروند بلوچ در درگیری ناشی از تیراندازی ماموران دریابانی کرگان

ماموران دریابانی بندر کرگان به سمت قایق مظنون به حمل قاچاق کالا یورش برده و آتش گشودند که این موضوع باعث تجمع مردم شده که ماموران برای پراکنده کردنشان تیراندازی کردند و در اثر آن یک نفر از ناحیه پا زخمی شد.

بیشتر بخوانید