مخالفت نمایندگان بلوچ در مجلس ایران نسبت به طرح تقسیم بلوچستان

حبيب الله دهمرده نماینده زابل همچون سلف خود شهریاری نماینده زاهدان بار دیگر طرح تقسيم استان سيستان و بلوچستان را در مجلس شوراي اسلامي مطرح نمود که با موج مخالفتهای شديد فعالان سیاسی ، اجتماعی و فرهنگی مردم بلوچستان مواجه شد.

بیشتر بخوانید

براندازی دیکتاتوری جمهوری اسلامی با همبستگی سراسری مردم ایران

متاسفانه با وجود اقرار خامنه ای بر نداشتن صلاحیت برای رھبری و جانشین خمینی شدن، عاقبت با سیاست های رفسنجانی قاتل و دیگر شیادهای وی به کرسی رهبری رژیم نامشروع ملاها رسید.

بیشتر بخوانید

بازداشت های گسترده در تجمع معترضان به تیراندازی ماموران به جوان بلوچ در زاهدان

در پی کشته شدن یک جوان بلوچ اهل زاهدان (دُزاپ) تعدادی از جوانان بلوچ ظهر روز دوشنبه ۶ خرداد ۹۸ در مقابل فرمانداری این شهر تجمع مسالمت آمیزی برگزار کردند که با بازداشت تعدادی از آنها تجمع پراکنده شد.

بیشتر بخوانید

مرز و مسئله ملی نگاهی به بلوچستان در ایران

سرزمین کنونی بلوچستان که از کوه‌های سلیمان در قلب کشور پاکستان کنونی شروع می‌شود، تا حومه کلان شهر کراچی ادامه پیدا می‌کند و از آن جا تا بندرعباس ادامه می­یابد. در شمال در کناره­ رودخانه هیرمند امتداد دارد و یک واحد جغرافیایی مشخص را ایجاد کرده است که مردم بلوچ آن را سرزمین خود به حساب می­­آورند.

بیشتر بخوانید

قتل دانشجوی سیستان و بلوچستانی در تهران و یک نکته رسانه ای و اخلاقی

امیر جمالی جوان سیستان و بلوچستانی اهل شهرستان ایرانشهر و دانشجوی یکی از دانشگاههای پایتخت چند روز پیش توسط افراد ناشناس با ضربات چاقو در تهران کشته شد. هیچ رسانه ای به این قتل نپرداخت.

بیشتر بخوانید

برخورد فیزیکی و توهین آمیز یک استاد دانشگاه ایرانی با فعال حقوق بشری اهوازی منتقد ایران

شیما سیلاوی فعال حقوق بشر عرب اهوازی در جریان نمایش فیلم ده مانیر که به موضوع مین های جنگی خنثی نشده معترض بود توسط ابوالفضل بهشتی مورد فحاشی و هتک حرمت قرار گرفت.

بیشتر بخوانید

تجمع اعتراض‌آمیز تحصیل کردگان قصرقندی علی رغم هشدار ماموران امنیتی

جمعه چهارم اسفند ماه جمعی از تحصیل کردگان قصرقندی با در دست داشتن بنرهایی به تبعیضات موجود در استخدامی های دولتی اعتراض کردند. معترضین نسبت به استخدام نیروهای غیر بومی با نوشتن شعارهایی همچون چرا تبعیض؟؟؟ مگر خون ناظران غیر بومی که استخدام شده اند از خون ما بلوچها رنگین تر است؟؟؟ شعار سر دادند.

بیشتر بخوانید

تظاهرات مردم بلوچستان علیه رژیم ایران همگام با اعتراضات سراسری در ایران

یکشنبه ۱۰ دی ماه مردم شهرهای بلوچستان همگام با اعتراضات سراسری در ایران نسبت به گرانی و علیه رژیم ایران شعار دادند. شعار مرگ بر گرانی و مرگ بر دیکتاتور طنین انداز خیابانهای بلوچستان بود.

بیشتر بخوانید
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com