گفتگوی هانی دادیار نماینده گروه حقوق بشر بلوچستان در کنفرانس آموزش زبان مادری در ژنو سوئیس

روز سه شنبه نهم مهرماه برابر با اول اکتبر ۲۰۱۹ ، کنفرانسی تحت عنوان آموزش به زبان مادری در مقر سازمان ملل در ژنو برگزار شد که اساتید برجسته دانشگاهی از سوئیس و سازمانهای حقوق بشری مختلف از ملیت های ساکن ایران در آن حضور داشتند که هانی دادیار نماینده گروه حقوق بشر بلوچستان نیز شرکت نمودند.

بیشتر بخوانید

سخنان پدران بلوچی که خانه‌شان تخریب و کودکانشان گم شده‌اند

در جریان “طرح ضربتی دستگیری اتباع خارجی” خانه ده‌ها خانواده بلوچ پاکستانی در اطراف تهران تخریب و “افراد زیادی” دستگیر شده‌اند. ۶ کودک بلوچ در این میان گم شده‌اند. پدران از گم‌شدن کودکانشان می‌گویند.

بیشتر بخوانید

گفتگوی هانی دادیار فعال حقوق بشر بلوچستان با گوناز تی وی ، نقش و جایگاه زنان در ایران آینده

هانی دادیار فعال حقوق بشر بلوچستان در برنامه قانون اساسی : نقش و جایگاه زنان در ایران آینده در برنامه شصت و ششم شرکت نمودند.
در این برنامه خانم ژاله تبریزی و مونا سیلاوی نیز شرکت داشتند که مهمانان برنامه در خصوص وضعیت فعلی زنان در ایران و همچنین قانون اساسی که در آینده تدوین خواهد شد به بحث و گفتگو پرداختند.

بیشتر بخوانید

سخنرانی منیره شیرانی مدیر گروه حقوق بشر بلوچستان در ششمین کنگره جهانی مبارزه با اعدام در ۲۱ تا ۲۳ ژوئن در اسلو ، نروژ

خانم منیره سلیمانی مدیر گروه حقوق بشر بلوچستان با حضور در کنگره جهانی مبارزه با اعدام در اسلو در سخنرانی خود نسبت به تبعیض آشکار حاکمیت و سیاست اعدام فعالین سیاسی ، حقوق بشری و عالین مدنی گروههای مختلف قومی و مذهبی اشاره و بیان می کند که ایران از اهرم اعدام جهت سرکوب ملیت های مختلف ساکن ایران استفاده می کند.

بیشتر بخوانید