کشته شدن ۲ دختر خردسال بلوچ در پی آتش سوزی در مدرسه ی دخترانه زاهدان

در پی آتش سوزی در یک واحد آموزشی دبستانی و پیش دبستانی ”اسوه حسنه”دخترانه در خیابان مصطفی خمینی زاهدان ۴ کودک با سوختگی بالای ۷۰ درصد به بیمارستان منتقل شدند که متاسفانه دو کودک بدلیل درصد بالای سوختگی و جراحات وارده کشته شدند.

بیشتر بخوانید

پلیس خانه‌های مهاجران بلوچ در اطراف تهران را تخریب کرد

بر اساس گزارش یک انجمن خیریه، هفته گذشته پلیس محل سکونت ده‌ها خانواده پاکستانی در اطراف تهران را که از سال‌ها پیش بدون مجوز در ایران ساکن هستند تخریب کرد.

بیشتر بخوانید

گروگان گیری و انتقامجویی نیروهای تحت امر سپاه پاسداران در روستای شورو زاهدان

نیروهای مرزنشین مسلح شده توسط سپاه پاسداران در استان سیستان و بلوچستان در معیت تعدادی از نیروهای امنیتی، روز یکشنبه هفته جاری اقدام به حمله مسلحانه به منزل یکی از اهالی روستای شورو کرده و پس از ضرب و شتم افراد منزل دو کودک آنها را به گروگان گرفتند.

بیشتر بخوانید

پای سالم ریحانه دشتی کودک ۵ ساله بلوچ توسط پزشک جراحی شد

پزشک جراح بیمارستان راسک بی ملاحضه بدون بررسی عکس گرفته شده از پای چپ ریحانه دشتی کودک ۵ ساله بلوچ که سوزنی به آن رفته بود در اطاق عمل پای راست و سالم این کودک را جراحی کرد. این پزشک قبلا هم چنین اشتباهات فاهشی مرتکب شده بود ولی مسئولین درمانی بیمارستان راسک و پزشک جراح نسبت به این حوادث پاسخگو نیستند.

بیشتر بخوانید

گروگان گرفتن فضیله بلوچ بهمراه دختر ۴ ساله و بستگانش توسط ارتش پاکستان

ارتش پاکستان در عملی غیر انسانی و ضد اخلاقی خانم فضیله بلوچ همسر و کودک خردسال دکتر الله نظر بلوچ بهمراه بستگانش را به اسارت گرفته و به مکان نامعلومی منتقل کرده است. گروه حقوق بشر بلوچستان این عمل غیر انسانی را به شدت محکوم می نماید.

بیشتر بخوانید

تحصیل حق فرزندان بلوچستان می باشد اما نه در جاده های مرگ…

در طول سال تحصیلی در بلوچستان بدلیل کمبود امکانات آموزشی برای دانش آموزان بلوچ شاهد حوداث ناگواری هستیم که منجر به ترک تحصیل و در مواردی مجروح شدن و مرگ دانش آموزان بلوج‌ می شود.

بیشتر بخوانید

دانش آموزان دختر بلوچ در حادثه رانندگی جان خود را از دست دادند.

۱۵ اسفند در حادثه ای دلخراش در مسیر روستای آپدوم از توابع بخش لاشار نیکشهر ، ۴ دانش آموز دختر بلوچ با تصادف یک پیکان وانت باری با کامیون متاسفانه جان خود را از دست دادند و یکی از آنها به شدت مجروع شده است.

بیشتر بخوانید