حمید رضا گنگوهی، معلم بلوچ در خاش برای نجات جان دانش آموزان جان خود را از دست داد.

به گزارش کمپین فعالین بلوچ، در پی ریزش دیوار در روتک خاش معلمی که به نجات دانش آموزان شتافته بود پس از نجات دانش آموزان بر اثر ریزش آوار جان خود را از دست داد.
مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان در این خصوص گفته است که: در شهرستان خاش گرد باد شدیدی به وقوع پیوست که با توجه به بارش باران در روزهای گذشته و خیس بودن دیوارها این گرد باد باعث ریزش دیوار دبستان شهید رحیمی نوکجوب روتک شد.
نخعی ادامه داد: در هنگام وزش گردباد حمیدرضا گنگوزهی و عبدالرئوف شهنوازی دو معلم این مدرسه که متوجه سستی احتمال ریزش دیوار یکی از منازل همجوار مدرسه شده بودند به نجات دانش آموزان شتافتند اما متاسفانه پس از نجات دانش آموزان به دلیل شدت وزش گردباد خود اسیر ریزش آوار شدند.
وی افزود: پس از بروز این اتفاق ناخوش آیند دو معلم به مراکز درمانی انتقال یافتند اما متاسفانه حمیدرضا گنگوزهی به دلیل شدت جراحات در راه نجات دانش آموزان جان خود را از دست داد اما معلم دیگر این مدرسه در بیمارستان بستری بوده و شرایط رو به بهبودی دارد.
مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان در پایان یاد آور شد: در دبستان شهید رحیمی نوکجوب روتک ۵۳ دانش آموز در حال تحصیل هستند.

ستان سیستان و بلوچستان بیشترین آمار مدارس کپری، خشتی گلی و مدارس غیر استاندارد را داراست.

به اعتراف آقای نخعی در استان ۲۸۵ مدرسه خشتی و گلی وجود دارد این درحالی است که در سال گذشته آقای عبدالعزیز بلوچ‌زهی رئیس شورای اسلامی سیستان و بلوچستان از وجود ۸۰۰ مدرسه خشتی در سیستان و بلوچستان خبر داده بود.