انجام رزمایشهای امنیتی سپاه در بلوچستان

به گزارش گروه حقوق بشر بلوچستان به نقل از خبرگزاری های داخلی ایران، رزمایش ۳ روزه سپاه پاسداران صبح سه‌شنبه ۲۴ فروردین در سراوان ، شهرستان جالق برگزار گردید.  این رزمایش که پیامبر اعظم نام داشت بلندپایه ترین مقام های سپاه و  ستاد کل نیروهای مسلح  حضور داشتند. 

 در این رزمایش که به مدت ۳ روز ادامه داشت ایران تاکتیک های جنگی و توان رزمی خود را به معرض نمایش گذاشت که بر اساس سابقه رزمایشهای انجام شده در بلوچستان همیشه شاهد انجام رزمایشهای نظامی و پرتاب موشک در این منطقه هستیم که ایران توان رزمی خود را در بلوچستان به نمایش میگذارد. در طول سالهای گذشته نیز شاهد انجام چنین رزمایش هایی در سطح وسیعی بوده ایم که باعث شده است تا به مردم ساکن روستاهایی که در جوار رزمایش های نظامی بوده اند، خسارات فروانی وارد شود.

سواحل مکران ، حد فاصل بین چابهار تا گواتر در مرز پاکستان و همچنین مرز سراوان حد فاصل پیشین تا جالق همواره محل فرود موشک های بالستیک ایران می باشد که در طول سالهای گذشته بدفعات سپاه بالاجبار مردم چندین روستا از توابع بریس و پسابندر  شهرستان چابهار را مجبور کرده است تا روستاهای خود را ترک و تا اتمام مانورهای نظامی و شلیک موشکهای بالستیک در محل سکونت خود حضور نداشته باشند.

آثار مخرب ، انفجارهای قوی و تشعشع مواد شیمیایی حاصل از موشک های بالستیک در سواحل مکران سبب بوجودآمدن بیماری های لاعلاجی شده است که مردم این مناطق  تا به امروز گرفتار تاثیرات منفی آن می باشند . در اثر ضایعات باقیمانده از لاشه های موشکهای بالستیک و ادوات نظامی و انفجارهای قوی و پخش مواد شیمیایی در منطقه بلوچستان ، شاهد خشکسالی و شیوع بیماری های صعب العلاجی هستیم که متاسفانه بصورت اپیدمی در این مناطق کودکانی با نقص اندام و بیماری های مادرزادی متولد می شوند که موجب نگرانی مردم بلوچستان شده است.

به نقل از خبرگزاری های داخلی ایران ۱۹ اسفند در نزدیکی سواحل مکران شاهد فرود آمدن موشک بالستیک قدر H بودیم که از ارتفاعات البرز از مرکز ایران به سمت بلوچستان شلیک شده بود .

خبرگزاری میزان آنلاین : شلیک موشک بالستیک قدر H از ارتفاعات البرز و انهدام هدف پیش بینی شده در سواحل مکران : 

چهارشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۴ و در ادامه رزمایش موشکی سپاه پاسداران با نام اقتدار ولایت، دو فروند موشک بالستیک قدر H  از ارتفاعات البرز شرقی شلیک شد. این موشک‌ها با موفقیت توانستند اهداف از پیش تعیین شده در سواحل مکران را با بردی در حدود ۱۴۰۰ کیلومتر مورد اصابت قرار دادند.

[ot-caption title=”” url=”http://www.bhrg.info/wp-content/uploads/2016/04/رزمایش-سپاه۶.jpg”]

[ot-caption title=”” url=”http://www.bhrg.info/wp-content/uploads/2016/04/رزمایش-سپاه-۱.jpg”]

[ot-caption title=”” url=”http://www.bhrg.info/wp-content/uploads/2016/04/رزمایش-سپاه۳.jpg”]

[ot-caption title=”” url=”http://www.bhrg.info/wp-content/uploads/2016/04/رزمایش-سپاه۴.jpg”]

[ot-caption title=”” url=”http://www.bhrg.info/wp-content/uploads/2016/04/رزمایش-سپاه۵.jpg”][ot-caption title=”” url=”http://www.bhrg.info/wp-content/uploads/2016/04/رزمایش-سپاه۶.jpg”]