تشیع جنازه رستم اربابی شهروند بلوچی که ۴ ماه پیش (دی ۱۳۹۴) بدست نیروهای انتظامی در شهرستان سرباز کشته شد

مراسم تشیع جنازه شهروند بلوچی که ۴ ماه پیش در یک کیلومتری “پل سرباز” توسط “ماموران امنیتی” ترور شده بود در روستای بندان شهرستان سرباز تشییع شد.

به گزارش کمپین فعالین بلوچ، رستم اربابی فرزند رحیم بخش که در تاریخ ۳ دی ماه در یک کیلومتری پل سرباز به همراه دو تن از همراهانش توسط ماموران امنیتی ترور شده بود روز سه شنبه ۱۲ خرداد در روستای “بندان” شهرستان سرباز تشییع شد.

در تاریخ یاد شده دو دستگاه خودرو شخصی در یک کیلومتری “پل سرباز” به یک دستگاه خودرو تویتا ۹۲ در حال تردد، آتش گشوده و پس از کشتن سرنشینان آن، اجساد را نیز با خود بردند.

در آن زمان کمپین فعالین بلوچ عوامل ترور را “نا معلوم” اعلام کرد اما بنابر گزارشهای که پس از آن مکررا به دست ما رسید مشخص شد که ترور کنندگان وابسته به نهاد های دولتی بوده اند.

مولوی فضل الرحمن کوهی امام جمعه پشامگ نیز مدتی بعد از حادثه در خطبه های نماز جمعه از این ترور انتقاد کرده و گفت: “این افراد اگر مجرم هستند باید به سزای خود برسند اما اینکه دولت بیاید و ملت خود را ترور کند جای سوال و بحث هست”

امام جمعه پشامگ- سرباز تاکید کرده بود: “اگر ترور عام شود ناامنی ایجاد می شود و مردم از دولت و نظام بدبین می شوند (مثلا) من بعنوان امام جمعه از دولت انتقاد می کنم سپاه و یا اطلاعات از سخنان من خوششان نمی آید بیایند و مرا ترور کند این درست نیست و جای سوال هست.”