ترور نافرجام یک مدرس حوزه ی علمیه مکی زاهدان

مولوی حمیدالله گمشادزهی استاد دارالعلوم زاهدان توسط نیروهای امنیتی مورد اصابت چند گلوله قرار گرفت.

به گزارش گروه حقوق بشر بلوچستان شب یکشنبه ۲۱ شهریور مولوی حمیدالله گمشادزهی از مدرسین دارالعلوم مکی زاهدان در ۲۰ کیلومتری خاش در مسیر خاش _ میرجاوه توسط سرنشینان یک اتومبیل پژو بدون پلاک متعلق به “نیروهای امنیتی” از پشت سر به رگبار بسته شد.

مولوی حمیدالله گمشادزهی از مدرسین دارالعلوم مکی زاهدان که با خودرو زانتیا همراه با یک نفر سرنشین و همچنین پسرعمویش با اتومبیل دیگر از میرجاوه به سمت خاش در حرکت بودند حدود ساعت هشت ونیم شب در نزدیکی روستای چهزار متوجه در تعقیب بودنشان توسط دو خودرو (یک پژو و یک تویوتا دوکابین) ماموران لباس شخصی میشوند. به گزارش شاهدان عینی ماموران هنگامی که نامبرده پس از اینکه بخاطر سرعت گیر در جاده کاملا ایستاده بود به سمت او شلیک کرده اند که از ناحیه پا و کلیه مورد اصابت گلوله قرار گرفت. بنا به گفته منابع نزدیک به مولوی گمشادزهی، نیروهای امنیتی بعد از تیراندازی و مجروح کردنش مدعی شدند ”اشتباهی به سمت او تیر اندازی کرده ایم”.

این در حالی است که ماموران پس از تحویل دادن پیکر نیمه جان مولوی به بیمارستان محل را ترک کرده اند.

لازم به ذکر است که سالیانه ده ها نفر از شهروندان بلوچ در اثر تیراندازی ماموران امنیتی کشته و زخمی می شوند که در اکثر موارد ماموران محل واقعه را ترک کرده و پاسخگو نمی شوند.