نگرانی عمادالدین ملازهی از تهدیدهای دادستان

آخرین جلسه دادگاه عمادالدین ملازهی و یعقوب جهانی روز دوشنبه ۱۵ آبان به ریاست قاضی صادقی مهر برای صدور رای برگزار شد.

به گزارش گروه حقوق بشر بلوچستان به نقل از کمپین فعالین بلوچ ، بستگان این زندانی گفته اند: در مورد جلسه دادگاه و رسیدگی به پرونده قبلا اعلام شده بود که بخاطر ازدحام پرونده ها ممکن است رسیدگی به این پرونده ۵ تا ۶ ماه طول بکشد ولی دیروز پس از انتشار گزارشهایی در اینترنت در مورد تهدید های دادستان علیه عمادالدین، به طور ناگهانی اعلام کردند که جلسه دادگاه روز دوشنبه برگزار می شود.

خانواده این دو زندانی از “تهدید” و “خط و نشان کشیدن های پی در پی دادستان سراوان بخاطر خصومت های شخصیش” نسبت به زندانیان ابراز نگرانی کرده اند.

خانواده این زندانیان میگویند: پس از اینکه احکام قبلی در دادگاه تجدید نظر استان رد صلاحیت شدند قرار بود که این دو زندانی با سند آزاد شوند و حتی قاضی طروقی رای به آزادی و قرار وثیقه صادر کرد اما با فشار دادستان این اتفاق نیفتاد.

لازم به ذکر است که هفته گذشته عماد الدین ملازهی در مقابل زندانیان سراوان توسط عباس عزیزی دادستان سراوان تهدید شد و گفت: “حتی اگر از تهران نامه بیاید، به هیچ عنوان اجازه آزادی تو را نمیدهم”

عماد الدین ملازهی و حافظ یعقوب جهانی در تاریخ دوشنبه ۱ آذر ۹۵ پس از حمله و تیراندازی ماموران لباس شخصی به خودرو آنها و کشته شدن خلیل جهانی برادر کوچکتر یعقوب جهانی بازداشت شدند.

این دو زندانی متهم به “اقدام علیه امنیت ملی” شدند و روز یکشنبه ۲۴ اسفند ۹۵ بدون داشتن وکیل و غیر علنی در دادگاه انقلاب سراوان به ۱۵ سال زندان برای عماد الدین ملازهی و ۱۰ سال برای یعقوب جهانی محکوم شدند. این حکم در دادگاه تجدید نظر به ۱۰ سال تقلیل پیدا کرد اما پس از اعتراض مجدد دادگاه تجدید نظر استان بخاطر نبود دلایل قانع کننده رای به عدم صلاحیت و از آن پس حکم آزادی آنها با وثیقه صادر شد.