سقوط پنجره کلاس کانکسی، دانش آموز بلوچ را به کما برد

دهم مهرماه سال جاری سقوط پنجره کانکس دبستان امام حسین در روستای بختک از توابع شهرستان سرباز، بر سر یکی از دانش آموزان به اسم عبدالرحمن ملک رئیسی، سبب وارد شدن ضربه به سر این دانش آموز و از دست دادن حافظه وی شده است.

به گزارش گروه حقوق بشر بلوچستان بنقل از منابع مطلع دهم مهرماه سال جاری درحالیکه عبدالرحمن در حال درس خواندن در نزدیکی پنجره کانکس این مدرسه بوده ،این پنجره سقوط کرده و با سر وی برخورد می کند.
عبدالشکور ملک رئیسی، چدر این دانش آموز با منابع داخلی اذعان داشته: بر اثر شدت ضربه وارده بر سر عبدالرحمن، وی یک روز در کما بوده و حافظه خود را از دست داده است.
وی بابیان اینکه راه درآمدی نداشته و از طریق کارگری زندگی می گذراند افزوده است که با وجود پیگیری های صورت گرفته تاکنون پاسخی از سوی آموزش و پرورش و یا ارگان های دولتی برای رسیدگی به وضعیت عبدالرحمن صورت نگرفته و تمامی هزینه های درمان بصورت شخصی پرداخت شده است .

به گفته ی او خوشبختانه حال عبدالرحمن رو به بهبود بوده و به کمک دوستان خود بر سر کلاس درس حاضر می شود.
دهیار روستای بختک هم ضمن تایید این خبر، اظهار داشته: پس از سقوط این پنجره و وارد شدن ضربه به سر دانش آموز، اقدامات لازم برای انتقال وی به مرکز درمانی بخش کلات سرباز و پس از آن به بیمارستان خاتم الانبیای ایرانشهر، صورت گرفته است.
جاسم دهدار همچنین خاطر نشان میکند: تا کنون هیچ اقدامی برای پاسخگویی به خانواده عبدالرحمن ملک رئیسی صورت نگرفته است.
کدخدایی، معلم مدرسه امام حسین روستای بختک نیز ضمن تایید این خبر اما معتقد است پنجره سقوط کرده و دانش آموزان در حال بازی بوده اند اما این اتفاق به گونه ای دیگر رخ داده است.
وی از تشریح جزئیات بیشتر از سقوط پنجره بر سر دانش آموز روستای بختک سرباز خودداری می کند.
رئیس آموزش و پرورش بخش کلات سرباز هم در تکمیل این مباحث اظهار داشته: چنین اتفاقی در روستای بختک رخ نداده و پنجره ای بر سر دانش آموز روستای بختک سرباز سقوط نکرده و این اظهارات بزرگنمایی بوده است.
وی با بیان اینکه دانش آموزان در حال بازی بوده اند و هر اتفاقی ممکن است در حین بازی رخ دهد،خاطر نشان کرد: تمامی اظهارات مطرح شده به منظور جایگزینی مدارس استاندارد به جای مدرسه کانکسی در روستای بختک ارائه شده است!!

این درحالیست که طبق تصاویر پنجره کانکس پس از این حادثه جوش داده شده و همچنین چندین نفر از ساکنین روستای بختک این حادثه را تایید کرده و تصاویر، تاریخ آزمایش های صورت گرفته و شواهد گویای سقوط پنجره بر سر عبدالرحمن رییسی است .