کشته شدن ۴ شهروند بلوچ در دلگان توسط ماموران + کودک

در جریان حمله و تیرباران ماموران پاسگاه دلگان به یک خودرو در دلگان ۴ نفر کشته شدند که در میان آنها یک کودک سه ساله نیز هست.

به گزارش کمپین فعالین بلوچ، در اقدامی دوباره ماموران نیروی انتظامی پاسگاه دلگان شب پنجشنبه ۲۳ فروردین ۹۷ به سمت خودرو یک متهم در دلگان آتش گشودند که در این جریان ۴ نفر از جمله یک کودک سه ساله کشته شدند.

کشته شدگان عبارت اند از: مسلم بامری فرزند نادر معروف به ریاضی ۲۷ ساله ، حمزه بامری فرزند نادر (برادر مسلم بامری) ۱۸ ساله، یعقوب فرزند شهنواز بامری ۱۹ ساله، و حسنا بامری ۳ ساله.

منابع مطلع از دلگان در این باره خبر دادند: مسلم بامری معروف به ریاضی کسی است که بهمن ماه ۹۶ در جریان خشم مردم ناشی از کشته شدن چند نفر از جمله زخمی شدن دو زن بلوچ در دلگان با سنگ به پاسگاه دلگان حمله کردند.

وی افزود: “پس از آن واقعه ماموران تمام کسانی که به سمت پاسگاه سنگ پرتاب کرده بودند را یکی یکی تحت تعقیب قرار دادند و ریاضی هم از آن زمان فراری بود تا اینکه اخیرا به دلگان برگشته بود.”

این منبع ادامه داد: “زمانی که ریاضی به همراه خواهر زاده سه ساله، برادر و دوستش در پمپ بنزین بوده ماموران به سمتشان شلیک می کنند و هر چهار نفر کشته می شوند”

این منابع تاکید کردند: مسلم بامری (ریاضی) مسلح نبوده است.

سایت دلگان پرس وابسته به سپاه، ریاضی را “مخل امنیت” خوانده و بدون ذکر بقیه کشته شدگان این واقعه نوشت: “م.ب معروف به ریاضی یکی از مخلان امنیت توسط رزمندگان دلاور نیروی انتظامی در منطقه دلگان به هلاکت رسید”

کانال دلگان پرس بدون ذکر هیچ نمونه ای اتهامات این فرد را “شرارت، نا امنی در منطقه و درگیری با پرسنل خدوم نیروی انتظامی” عنوان کرد.

منابع آگاه به کمپین خبر دادند: “ریاضی پس از آنکه به منزل مهردل بامری در دلگان حمله شده و دو زن از اهالی خانه را با اصابت گلوله زخمی کردند به پاسگاه سنگ اندازی کرده بود و پس از آن فراری بود و به عنوان شرور معرفی می شد”

رسانه های داخلی، مسئولان امنیتی و انتظامی در مورد کشته شدگان این واقعه از جمله حسنی بامری کودک سه ساله سکوت کرده اند.