امام جمعه ایرانشهر؛ ۴۱ مورد تجاوز در چند وقت اخیر در این شهر رخ داده است

مولوی محمد طیب، امام جمعه ایرانشهر در سخنرانی عید فطر این شهر پرده از وجود یک باند تجاوزکار پرداخت.

به گزارش گروه حقوق بشر بلوچستان، مولوی ‌طیب ملازهی امام جمعه مسجد نور ایرانشهر که در نماز عید فطر ۲۵ خرداد سخنرانی میکرد از وجود یک باند تجاوز کار در ایرانشهر و وقوع ۴۱ مورد تجاوز در چند وقت اخیر خبر داد.

او با اشاره به تجاوز به یک دختر جوان که به تازگی اتفاق افتاده است، اعلام کرد که با وجود اینکه این افراد شناسایی و یکی از آنها بازداشت شده است، کماکان اقدام موثری از سوی مسئولان در جهت برخورد با این افراد صورت نگرفته و مردم توقع دارند با جدیت با این افراد برخورد شود.

وی در این رابطه گفت: “دختر جوانی که در ماه رمضان از سر کار برگشته را چند جوان در کوچه‌ای به زور سوار خودرو کرده‌اند. همسایه‌ها هم که متوجه شده بودند نتوانستند کاری کنند و ماشین رفته بود. از ظهر تا غروب این دختر جوان دست این چند نفر بود و پس از آن او را جلوی منزل پدری‌اش پیاده کرده‌اند.
پدر این دختر زار زار گریه می‌کرد و می‌گفت کاش زمین دهان باز می‌کرد و در آن می‌رفتیم و این اتفاق برای ما نمی‌افتاد. تا دیشب یکی از کسانی که به این دختر تجاوز کرده بازداشت شده و باقی افراد نیز شناسایی شده‌اند. فرد دستگیر شده اعتراف کرده که همراه با چند نفر دیگر به ۴۱ دختر تجاوز کرده‌اند. با این حال و با وجود اینکه افراد دیگری نیز در این رابطه شناسایی شده‌اند اما کماکان از سوی مسئولان برخوردی در این زمینه صورت نگرفته و مردم توقع دارند با جدیت با این افراد برخورد شود. متاسفانه تاکنون تنها سه نفر در این رابطه شکایت کرده‌اند و خیلی از خانواده‌ها از ترس آبرو هنوز شکایت نکرده‌اند”.

شایان ذکر است که تاکنون از هویت این افراد و جزئیات تجاوزهای صورت گرفته اطلاع دقیقی در دست نیست ولی فراخوانهایی برای تجمع در ایرانشهر برای روز یکشنبه در مقابل فرمانداری این شهر جهت ابراز ناراحتی و اعتراض در خصوص اتفاقات اخیر در سطح بلوچستان منتشر شده است.