نماینده ایرانشهر: ۳ هزار روستای فاقد شبکه آبرسانی در ایرانشهر وجود دارد

محمدنعیم امینی فرد نماینده ایرانشهر درمجلس گفت که تعداد ۳ هزار روستای فاقد شبکه آبرسانی در این شهرستان وجود دارد که در حال حاضر به ۲ هزار روستا به شکل سقایی آبرسانی می شود.

به گزارش گروه حقوق بشر بلوچستان به نقل از مهر، محمدنعیم امینی فرد اظهار داشت: “تعداد ۳ هزار روستای فاقد شبکه آبرسانی در حوزه ایرانشهر وجود دارد که در حال حاضر به ۲ هزار روستا به شکل سقایی آبرسانی می شود که در این خصوص دیدارهای متعددی با وزیر نیرو داشته ام و مقرر شد که کارگروه های ویژه ای در این خصوص تشکیل شود”.

وی افزود: “مقرر شده با اعتبارات اورژانسی مدیریت بحران تعدادی تانکر در اختیار آب و فاضلاب روستایی سیستان و بلوچستان قرار گیرد و برای حل مشکلات آب در روستاها اقداماتی جدی شود”.

وی در خصوص امکانات ورزشی در شهرستات ایرانشهر هم تصریح کرد: “کار احداث دهکده ورزشی در شهرستان ایرانشهر در دست پیگیری است و با وجود پتانسیل های فراوان ورزشی در این شهرستان باید فضاهای ورزشی جدیدی ایجاد شود”.

نماینده مردم ایرانشهر درمجلس شورای اسلامی بیان کرد: “بیکاری جوانان تحصیل کرده یکی دیگر از مشکلات کشور است که در این شهرستان نیز وجود دارد و تلاش ما برای جذب اعتبارات در بخش اشتغال است”.

وی ادامه داد: “در همین راستا ۶۵۰ میلیارد تومان اعتبار به این موضوع اختصاص داده شده که تاکنون ۳۰۰ میلیارد تومان آن تخصیص یافته است”.

ایرانشهر یکی از شهرهای استان سیستان و بلوچستان ایران است.