پلیس خانه‌های مهاجران بلوچ در اطراف تهران را تخریب کرد

گروه حقوق بشر بلوچستان/ بر اساس گزارش یک انجمن خیریه، هفته گذشته پلیس محل سکونت ده‌ها خانواده پاکستانی در اطراف تهران را که از سال‌ها پیش بدون مجوز در ایران ساکن هستند تخریب کرد.

بر اساس گزارش انجمن خیریه «جمعیت امام علی»، صبح روز چهارشنبه، دهم مرداد، ماموران نیروی انتظامی با دستور وزارت کشور و «بدون اخطار قبلی» خانه‌های مهاجران پاکستانی در اطراف تهران را تخریب و «افراد زیادی» را دستگیر کردند.

این گزارش می‌افزاید: این افراد از حدود ۳۰ سال گذشته «غیرمجاز به ایران مهاجرت کرده و در طول این سال‌ها به عنوان نیروی کار ارزان و بدون هیچ تسهیلاتی در زمین‌های کشاورزی اطراف شهر ری و کهریزک مشغول به کار بوده‌اند و در بدترین وضعیت بهداشتی و معیشتی روزگار گذرانده‌اند».

در همین ارتباط برخی از خبرنگاران نیز از مفقود شدن هفت کودک پس از تخریب این خانه‌ها خبر می‌دهند.

سام بوربور، فعال حقوق کودک، و چند خبرنگار در توئیتر خبر دادند کلانتری اعلام کرده که برای یافتن «کودکان خارجی اقدامی نمی‌کند».

بر اساس این گزارش، این کودکان بین ۴ تا ۱۱ سال سن دارند.

کودکان این مهاجرین نیز از حق تحصیل، فارغ از مهاجر قانونی یا غیرقانونی بودن، که متعلق به همه‌ کودکان است، محروم هستند.

سام بوربور٬ فعال حقوق کودک در ایران هم در صفحه توییتر خود نوشته که در پی حمله نیروی انتظامی به خانه بلوچ‌های پاکستانی٬ هفت کودک مفقود شده‌اند. بوربور نوشته «به بهزیستی٬ فرمانداری٬ کلانتری٬ هلال احمر٬ آتش نشانی و پلیس امنیت مراجعه کرده‌ایم تا برای جستجو اقدام کنند ولی هیچکدام به روی مبارک نیاوردند.» همچنین این فعال حقوق کودک نام تعدادی از کودکان مفقود شده را محسن ۴ ساله٬ موسی ۵ ساله٬ معصومه ۶ ساله٬ عیسی ۵ ساله٬ خاتون ۶ ساله و شهنواز ۱۱ ساله اعلام کرده است.

وی نوشته «بیم آن می‌رود که این کودکان در زمان فرار از دست ماموران، به زمین‌های کشاورزی رفته باشند و سگ‌های وحشی منطقه آنها را خورده باشند.»

بر اساس گزارش‌ها، این افراد از بلوچستان پاکستان به ایران مهاجرت کرده‌اند.

لازم به ذکر است که سال ۹۴ نیز نیروی انتظامی با درخواست شهرداری، گروهی از اتباع پاکستانی ساکن شرق این شهر را بازداشت کرده بود.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com