زخمی شدن دو برادر بلوچ در تیراندازی ماموران انتظامی خاش

دو برادر بنامهای ایرج و حفیظ الله مرادزهی در تیراندازی ماموران انتظامی خاش در پمپ بنزین مرکز شهر به شدت زخمی و در بخش فوریت های پزشکی بستری شدند. که حال یکی از آنها وخیم و بدلیل جراحات وارده به زاهدان منتقل شده است.

به گزارش گروه حقوق بشر بلوچستان به نقل از کمپین فعالین بلوچ ، عصر روز سه شنبه ۲۹ آبان ۹۷ ، نیروی انتظامی خاش به سمت ماشین ایرج و حفیظ الله مرادزهی فرزند عبدالرحیم و عموی آنها خدارحم مرادزهی که همراه آنها بود شلیک نمودند . در این حادثه ایرج مورد اصابت گلوله قرار گرفت و  ماموران نیروی انتظامی حفیظ الله و عموی آنها را بازداشت و به کلانتری ۱۲ منتقل و مورد شکنجه قرار دادند که حفیظ الله نیز در زیر شکنجه شدید دچار شکستگی دنده و پهلو شده و برای درمان بخش فوریت های پزشکی منتقل شدند.

به گزارش شاهدان عینی، این سه نفر در صف بنزین در ماشین خود بودند که ماموران نیروی انتظامی بمحض رسیدن از راننده ایرج مرادزهی درخواست کارت شناسایی کردند که ایرج کارت شناسایی را به آنها نشان داد، ماموران از او درخواست گواهینامه کردند که ایرج گواهینامه به همراه نداشت ،  ماموران شروع به تفتیش ماشین نمودند که بمحض باز کردن صندوق عقب ماشین ناگهان به سمت آنها اقدام به تیراندازی کردند که در این حادثه ایرج مرادزهی با اصابت تیر مستقیم بشدت مجروع و به بیمارستان منتقل شد. ماموران همچنین حفیظ الله را بعد از مضروب کردن برادرش بازداشت و به کلانتری انتقال دادند.

مردم حاضر در صحنه بشدت از این اقدام خمشگین و با سنگ به پاسگاه حمله کردند و درخواست آزادی حفیظ الله را نمودند که در ابتدا ماموران پاسگاه مدعی شدند که حفیظ الله در آنجا نیست ، اما با ازدیاد جمعیت سرهنگ فضلی رئیس سپاه خاش مجبور شد تا برای آرام کردن جمعیت خشمگین حفیظ الله را در حالی که آثار شکنجه شدید و شکستگی پهلو بر بدنش هویدا بود آزاد نمود. حفیظ الله در اثر ضربات سنگین باتوم و پوتین به بخش فوریت های پزشکی منتقل شد.

ایرج بدلیل جراحات وارده و عدم امکان جراحی وی در خاش سریعا به زاهدان منتقل و بر اساس گزارشات رسیده وضعیت جسمانی وی اصلا خوب نیست.

مامور نیروی انتظامی که بسوی ایرج تیراندازی نموده است سرگزی از کلانتری ۱۲ خاش نام دارد.

لازم به ذکر است که چند سال قبل عبدالله مرادزهی از بستگان این افراد به همراه همسر و فرزندانش در حالی که از مسیر زاهدان به سمت خاش در حرکت بودند توسط ستوان دوم محسن بندهی از رو به رو به گلوله بسته شدند که در آن واقعه عبدالله مرادزهی کشته شده و همسر و فرزندش مورد اصابت گلوله قرار گرفتند.