کشته و زخمی شدن چند سوختبر بلوچ در تیراندازی و تعقیب و گریز ماموران

هفته جاری در اثر تیراندازی و تعقیب و گریز ماموران انتظامی و سپاه دستکم ۴ شهروند بلوچ کشته و زخمی شدند.

به گزارش  گروه حقوق بشر بلوچستان به نقل از کمپین فعالین بلوچ، در هفته جاری در اثر تعقیب و گریز و همچنین شلیک ماموران دستکم ۴ شهروند بلوچ کشته شدند.

روز گذشته ۲۵ خرداد ۹۸ یک سوختبر جوان بلوچ بنام “یاسر بهادین زهی فرزند شهدوست” در مرز نرم منطقه ایرفشان با شلیک مستقیم ماموران سپاه پاسداران کشته شد.

یک منبع مطلع در این باره گفت: “ماموران پس از شلیک مستقیم و کشته شدن یاسر جسد وی را به سردخانه منتقل کردند”

این منبع ادامه داد: “روز جاری خانواده یاسر بعد از طی مراحل قانونی جسد یاسر را تحویل گرفته و در محل زادگاهش روستای هیتمک از توابع شهرستان سرباز این شهروند کشته شده را دفن کردند”

همچنین روز جاری ۲۶ خرداد یک شهروند سوختبر ریگانی بنام “کیوان رشیدی” پس از گذشت چند روز از حادثه تصادف جاده ای بر اثر تعقیب و گریز ماموران امنیتی، در بیمارستان کرمان وفات کرد و ساعتی قبل در زادگاهش ریگان به خاک سپرده شد.

یکی از نزدیکان این سوختبر کشته شده به گزارشگر کمپین گفت: ۱۶ خرداد چند روز پیش دو سوختبر بلوچ بخاطر تعقیب و گریز ماموران امنیتی بنام های ” قادر رشیدی و آرش رشیدی” پسر عموهای کیوان در حادثه جاده ای کشته شده بودند.

این منبع ادامه داد: در سال جاری ۵ نفر از اعضای این خانواده در شغل به اجبار انتخاب شده سوختبری، در شلیک مستقیم و یا تعقیب گریز ماموران جان خود را از دست داده اند.