محمد عثمان دامنی فرزند مولوی محمد ابراهیم که ۳ هفته پیش جهت مداوای چشم خود به زاهدان رفته بود بدون اعلام اتهام توسط ماموران وزارت اطلاعات زاهدان بازداشت شده است و در خطر نابینایی قرار دارد.

به گزارش گروه حقوق بشر بلوچستان به نقل از کمپین فعالین بلوچ، محمد عثمان دامنی مدت سه هفته است توسط ماموران امنیتی وزارت اطلاعات بازداشت شده و در این مدت اجازه هیچ ملاقاتی با خانواده داده نشده است.

نامبرده از فشار چشم رنج می برد و از احتمال نابینایی وی گفته شده است. یک منبع مطلع در این باره گفت: محمدعثمان یکی از چشمانش را در دوره دبیرستان از دست داده و فشار چشم دیگرش اخیرا بسیار بالا بوده و نیاز به عمل چشم داشته که وقتی برای عمل به زاهدان رفته بود توسط ماموران وزارت اطلاعات ربوده شد.

وی افزود: خانواده اش گفتند که در اثر شدت ناراحتی چشم، ماموران وزارت اطلاعات یک پزشک برای معالجه چشمش به بند برده و به او قطره داده اند اما اجازه معاینه پزشک متخصص و درمان چشم خارج از بازداشتگاه نداده اند.

این منبع از احتمال نابینایی وی در صورت عدم رسیدگی خبر داد.

لازم به ذکر است که محمد عثمان در تاریخ ۲۶ شهریور هنگامی که برای عمل چشم به زاهدان سفر کرده بود توسط ماموران امنیتی بدون حکم قضایی ربوده شد.

خانواده نگران است که پنهانکاری وزارت اطلاعات و عدم اجازه ملاقات علتش بخاطر شکنجه وی باشد.

پدر وی مولوی محمد ابراهیم دامنی یکی از مخالفان جمهوری اسلامی بود که ده سال از عمر خود را در زندان وکیل آباد مشهد در تبعید گذراند.