کشته شدن یک سوختبر بلوچ در شلیک مستقیم ماموران

جوان بلوچ سوختبری از سوختبر منطقه لاشار در شلیک مستقیم ماموران مرصاد کشته شد.

به گزارش گروه حقوق بشر بلوچستان روز دوشنبه ۱۳ آبان ۹۸ یک شهروند بلوچ بنام، “ناصر جاوشیری‌” فرزند نیاز، در مسیر دوراهی سیف آباد لاشار با شلیک مستقیم ماموران مرصاد کشته شد.

به گفته منابع آگاه، حدود ساعت
۵٫۳۰ قبل از غروب روز ۱۳ آبان ۱۳۹۸ در دو راهی سیف آباد_ لاشار نرسیده به پل سرمیچ ماموران مرصاد به سمت ناصر جاوشیری شلیک کردند.

به گفته منابع محلی ناصر تنها چند گالن خالی سوخت به همراه داشت.

مردم محلی همچنین گزارش دادند که مدتی است ماموران مرصاد در دوراهی سیف آباد ایست بازرسی زده و خودروهای سوختبر را توقیف و برای آنها پرونده سازی میکنند که در نهایت جریمه های سنگین می شوند به همین خاطر مردم از دست ماموران فرار میکنند و به ایست توجه نمی کنند.

در همین رابطه اهالی و معتمدین و اعضای شوراهای بخش لاشار در نامه ای به فرمانده نیروهای انتظامی شهرستان نیکشهر خواستار مجازات مامورانی شدند که به گفته آنها از فاصله نزدیک این جوان بلوچ را کشتند.

در این نامه آمده که ساعت ۵ عصر تاریخ ۱۴/۰۸/۱۳۹۸ اتومبیل ناصر اهل سیف آباد لاشار که به ورودی سیف آباد می آمد توسط دو دستگاه خودرو لندکروز نیروی انتظامی “مرصاد” به سمت لاستیک خودرو آتش گشوده شده و سپس ماشین که در حال توقف بوده عمدا یک عدد تیر خلاصی از کنار درب راننده به سر وی شلیک و مغز وی را متلاشی کرده اند که نامبرده در جا فوت کرده است.

این نامه همچنین ذکر کرده که هر دو ماشین مرصاد بصورت چراغ خاموش از محل متواری شده و حتی جسد وی را جمع نکرده و با اورژانس هم هیچ گونه تماسی نداشته اند.

امضا کنندگان نامه که “اهالی و معتمدین و اعضای شوراهای بخش لاشار” هستند شاکی شده و خواستار اشد مجازات برای عاملان این “قتل عمد” شده اند.