زخمی شدن شهروند بلوچ در درگیری ناشی از تیراندازی ماموران دریابانی کرگان

ماموران دریابانی بندر کرگان به سمت قایق مظنون به حمل قاچاق کالا یورش برده و آتش گشودند که این موضوع باعث تجمع مردم شده که ماموران برای پراکنده کردنشان تیراندازی کردند و در اثر آن یک نفر از ناحیه پا زخمی شد.

به گزارش گروه حقوق بشر بلوچستان به نقل از کمپین فعالین بلوچ ، ساعت ۳ بعد از ظهر امروز ۲۰ آبان ۹۸ مامورین پایگاه دریابانی کرگان به قایقی که حامل یک موتور قایق بوده و از بندر خصب عمان می آمد و به علت جزر آب دریا به گل نشسته بود تیراندازی کردند که بر اثر آن سرنشینان قایق از محل فرار کردند.

مردم منطقه که شاخدان صحنه بودند برای جلوگیری از مصادره قایق در محل حاضر شده و اعتراض کردند که ماموران برای پراکنده کردنشان تیراندازی کردند و یک نفر در اثر اصابت گلوله مجروح شد.

مردم محلی گزارش دادند: بعد از اینکه عموم مردم از حمله ماموران به قایق مطلع می شوند برای رهایی قایق و به آب انداختن آن به ساحل هجوم می آورند مامورین با دیدن این صحنه اقدام به تیراندازی مستقیم می کنند و تمام نیروهای خود را به صحنه می آورند که در این درگیری یک نفر از اهالی کرگان بر اثر اصابت گلوله از ناحیه ی پا زخمی و یک نفر دیگر بازداشت می شود.

منابع محلی افزودند: پس از تیرخوردن یک نفر مردم شیشه های یکی از ماشین های یگان تکاوری را خورد کردند.

لازم به ذکر است سرهنگ لشکری در ماه های گذشته برای جلوگیری از آنچه که مبارزه با قاچاق کالا مس خواند بیش از ۳۰۰ نیرو به پایگاه دریابانی کرگان اختصاص داده است.

مردم کرگان بلوچ و اهل سنت اند و شغل اغلب مردم صیادی ، سوخت بری و تجارت با بندر خصب عمان است.