کشته شدن فرامرز سپیدکار توسط نیروی انتظامی در ایرانشهر

فرامرز سپیدکار فرزند محمدرضا روز یکشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۹ توسط ماموران انتظامی طی درگیری مسلحانه در ایرانشهر کشته شد.

‎به گزارش گروه حقوق بشر بلوچستان به نقل از کمپین فعالین بلوچ، یک شهروند بلوچ به نام «فرامرز سپیدکار» ، ۲۰ ساله فرزند محمدرضا، اهل اَبتر از توابع ایرانشهر توسط نیروهای نظامی و امنیتی در یک درگیری مسلحانه کشته شد.

‎نیروهای انتظامی پس از کشته‌شدن این شهروند بلوچ تصاویری از جسد بی‌جان او را که بدون لباس بود منتشر کردند. این اقدام واکنش و اعتراض شهروندان بلوچ در صفحات اجتماعی را به‌همراه داشته است.

‎محسن گل محمدی دادستان عمومی و انقلاب ایرانشهر با اشرار خواندن این شهروند بلوچ به رسانه‌های ایران گفته است: «یک قبضه اسلحه، ۲ تیغه خشاب و مهمات مربوطه از این جوان بلوچ کشف شده است.»

‎بسیاری از شهروندان بلوچ در صفحات اجتماعی در واکنش به این اقدام نیروهای انتظامی نوشته‌اند‌ که «ماموران انتظامی و امنیتی در بلوچستان به بهانه های مختلف، شهروندان بلوچ را هدف مستقیم گلوله قرار می‌دهند و برای فرار از مسئولیت، اتهاماتی از قبیل حمل و نگهداری اسلحه در پرونده آنها درج می کنند.»

‎تیراندازی بی‌ضابطه ماموران امنیتی و انتظامی به سوی شهروندان در بلوچستان، از جمله مواردی است که همواره فعالان حقوق بشر نسبت به آن ابراز نگرانی کرده‌اند.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com