نیروهای انتظامی در یورش جداگانه به منزل دو جوان و یک کودک بلوچ در شهرستان ایرانشهر، آنها را پس از بازداشت به قتل رساندند.

به گزارش گروه حقوق بشر بلوچستان به نقل از کمپین فعالین بلوچ، صبح چهارشنبه ۱۷ اردیبهشت‌ماه ۹۹، ماموران انتظامی با یورش به منزل دو برادر بلوچ و کودک بلوچ دیگری در محله‌ای اسدآباد شهرستان ایرانشهر، پس از بازداشت از فاصله نزدیک با شلیک گلوله آنها را کشتند.

از دلایل این اقدام نیروهای انتظامی و قتل این افراد تا لحظه تنظیم این گزارش اطلاعی در دست نیست.

احمد پوریا برادر دو تن از افراد کشته شده به کمپین فعالین بلوچ گفت: “صبح چهارشنبه ۱۷ اردیبهشت ساعت ۱۱ ماموران انتظامی به منزل ما حمله کردند و محمد و مهدی پوریان ۱۸ و ۲۰ ساله فرزند امیر که در خواب بودند را بیدار کرده و پس از ضرب و شتم آنها را کشتند؛ ماموران آگاهی ایرانشهر پس از ضرب و شتم محمد و مهدی جلوی چشمان مادرشان، به آنها دستور فرار دادند که مهدی پوریا در حال دویدن از پشت بهش شلیک کرده و کشتند اما محمد حاضر به این کار نشده و او را داخل خانه جلوی چشمان مادر به سمت او شلیک کرده و او را کشته اند”.

احمد پوریا می‌گوید در این یورش نیروهای انتظامی مادر او را نیز مورد ضرب و شتم قرار دادند بطوریکه مادرش که شاهد این جریان بود سکته قلبی کرده و پدرش نیز تعادل روانی خود را از دست داده است.

همچنین یک کودک بلوچ به نام «دانیال براهویی» ۱۷ ساله فرزند قادر نیز به همین شیوه با یورش به منزل وی به قتل رساندند.

ویدئویی که در همین زمینه به دست آمده نشان میدهد که فردی از ماموران آگاهی وارد منزل وی شده و در خانه او را کشته‌اند.

گفتنی است، ماموران اداره آگاهی ایرانشهر در فضای مجازی خبری مبنی بر درگیری با سارقین مسلح منتشر کردند.

به نظر میرسد انتشار این خبر با هدف سرپوش گذاشتن بر این واقعه صورت گرفته باشد.